Vaikai pasistatė šiltą namuką

Vaikiškam namukui nebus reikalingas energinio naudingumo sertifikatas, ypač, jeigu tas namukas – tik žaidimams. Vaikai mėgsta statyti tokius namelius, tačiau, jeigu matote jų susidomėjimą, nuo pirmų dienų pažindinkite vaikus ir su statybos subtilybėmis. Kas žino, gal taip paklosite pamatus jų ateities karjerai.

Pavyzdį ėmė iš tėvo

Štai Jurgelis ima pavyzdį iš tėvo, kuris jau pusmetį nervinasi, kad gerai pavyktų jo namo pridavimas . Mat kol visa šeima gyveno nuomojamame bendrabutyje, už visus sukauptus pinigus kiek toliau buvo statomas namas. Tačiau statybos gana užtruko, per tą laiką ir energinio sertifikavimo reikalavimai šiek tiek pasikeitė. Todėl dabar jau tenka daugiau stengtis apšiltinti. Nors Jurgelio tėvas sako, kad nelabai ir nori šalto perpučiamo namo. Visgi, visi dokumentų pildymai užima daugiau laiko. Vaikas žino, kad namas turi būti apšiltintas, nes tėvas apie tai nuolat kalba. Dėl to ir sienas iš medžio jis kalė taip, kad jose liktų tam tikri tarpai, o tuose tarpuose būtų prikišta tinkamos šiltinimo medžiagos.

Užsidirbo medžiagoms

Jurgelio tėvas sako, kad vaikiško namo pridavimas jau įvyko – į namelio atidarymą jis pakvietė šeimą ir visus draugus. Mama ta proga net iškepė pyragą ir nupirko mandarinų bei limonado. Buvo smagi šventė kieme. Beje, Jurgiukas pats užsidirbo statybinėms medžiagoms. Jis pats prižiūrėjo visą sodą, ravėjo tėvo ūkį, ir darė daug kitų darbų, kurių paprastai nereikėdavo daryti. Už juos devynmetis gaudavo po eurą, kitą, ir taip jis susitaupė medžiagoms. Tai pirmas vaikas savo kvartale, kuris statėsi namelį už savo pirktas naujas medžiagas. Visi kiti naudodavosi atliekomis ir tuo, ką jiems atiduodavo. Tam tikra prasme, tėtis specialiai ugdė Jurgelio pasitikėjimą, kad jis štai pats gali užsidirbti, pats gali nusipirkti naujas kokybiškas medžiagas, ir namą pasistatyti. Tėtis šiek tiek padėjo vaikui, paaiškino apie šiltinimo konstrukcijas, apie stogo gamybą ir uždėjimą. Nors mama ir jaudinosi, kad vaikas įsipjaus pjūklu arba susimuš pirštus su plaktuku, nieko panašaus blogo neatsitiko.

Pasistatė šiltą lyg tikrą

Galiausiai visi užėję į keturių kvadratinių metrų namelį galėjo jaustis tikrai šauniai, kadangi jame buvo labai šilta – tarsi tikrame. Aišku, buvo vasara, tačiau labai jausdavosi šilumos skirtumai. Žiemai jis planavo čia atsinešti šildytuvą elektrinį ir šiek tiek pasišildyti, o kadangi sienos apšildytos, tai temperatūra neturėtų pabėgti.

Palikite atsiliepimą