Skalbimo pradžiamokslis

Tam, kad skalbiniai tinkamai išsiskalbtų, reikės pasistengti viską gerai padaryti, tinkamai naudotis prietaisais bei sudėti drabužius laikantis tvarkos. Žinoma, jeigu mašina neveikia, pirmiausiai turėtų būti atliekamas skalbimo mašinų remontas.

Skalbimo mašina turi veikti

Gedimų būna visokių, ir kartais neveikianti ar prastai veikianti mašina iš tiesų gali sugadinti drabužius. Tadskalbimo mašinų remontas turėtų būti pirmasis dalykas, jeigu kažkas neveikia. Tik tada verta rūšiuoti skalbinius ir tikėtis gero skalbimo rezultato. Kas yra gedimai? Tai prabėgantis, pratekantis vanduo, keistas garsas skalbiant, nepakankamas skalbinių išgręžimas ir kiti dalykai, kada yra nukrypstama nuo normos ribų. Kartais kai kurie mašinos simptomai tarsi įspėja apie problemas, tačiau tai dar nereiškia, kad ta problema jau didelė. Gal tai jos tik pradžia. Tada reikia kuo greičiau vežti skalbimo mašiną pas meistrus arba juos išsikviesti į namus, kad visos bėdos būtų išspręstos kuo greičiau.

Kaip rūšiuoti skalbinius

Jeigu jau galite paliudyti, kad turite tikrai puikiai veikiančią skalbimo mašiną, metas taip surūšiuoti skalbinius, kad jie patys vieni kitiems nepakenktų. Kodėl juos reikia rūšiuoti? Visų pirma, skalbiniai dažniausiai pirma rūšiuojami pagal spalvas. Kai kurie audiniai sušlapinti arba pakaitinti ima dažyti. Net ir nedideliai raudono drabužio nudažymai ant balto rūbo šį visiškai sugadins ir padarys nebedėvimu. Todėl atrūšiuoti skalbinius labai svarbu. O nusipirktus naujus spalvotus drabužius, juos skalbiant pirmą kartą, apskritai vertėtų juos po vieną skalbti. Nes mėlyni džinsai, pavyzdžiui, gali būti tokie nekokybiški, kad išvis viską mėlyna spalva užtvindys, o jūs juk nenorite, kad visi jūsų mėlyni rūbai būtų tos pačios išsiliejusios mėlynos spalvos. Tuomet išrūšiuotus pagal spalvas reikėtų dar rūšiuoti ir pagal audinį. Kur labai plono audinio drabužiai, kuriems reikia atsargumo ir priežiūros, o kur tvirti ir stabilūs.

Kokias skalbimo programas pasirinkti

Atrūšiavus rūbus, metas skalbti. Itin lengvus šilkinius, tiulio, plonučius ir netvarius drabužius, audinius reikėtų skalbti šaltame vandenyje, su kuo mažiau funkcinių programų. Reikėtų atsisakyti ir gręžimo, nes stiprios apsukos gali visiškai sugadinti šiuos audinius. Taigi, tokios skalbimo programos gali pakenkti audiniui, o ne jam padėti, ir dėl to jūs turėtumėte pasistengti išlaikyti tą skalbimo ritmą, kad jis būtų kuo palankesnis. Tvirtus rūbus galima skalbti karštame vandenyje, naudojant visas funkcijas. Ypač, jeigu tai koks velvetas ar džinsas, ir jie labai purvini.

Palikite atsiliepimą