Pasigaminsiu duris pats

Nors niekada anksčiau neužsiėmiau tokiais dalykais, nusprendžiau, kad mediniu duru gamyba yra naujas mano iššūkis.Pabandysiu viską pasidaryti nuo pačios pradžios iki galo.

Ko reikia: medienos

Turbūt teisingai suprantu, bet tam, kad vyktų mediniu duru gamyba, pirmiausiai reikia medienos. Man labai patinka laidos „Kaip padaryti daiktai“ ir panašios, kur per 20 minučių būna parodoma, kaip padarytas koks nors vienas ar kitas daiktas. Aš taip pat labai norėčiau, kad galėčiau tiesiog imti ir pasidaryti man patinkantį daiktą taip pat lengvai ir greitai. Taigi, įkvėptas tokių laidų, nusiperku paprastus kelis įrankius ir einu į mišką.

Pirmiausiai nuvažiavau į lentpjūvę, nes ten lyg ir turėtų būti daugiau medienos, negu jos rasiu kur nors besimėtančios miške. Deja, toks metų laikas – visi medžiai sausi. Tenka ieškoti kitokių būdų ir kitokių galimybių. Einu į mišką, nes ką daugiau galiu padaryti? Iš esmės, eglę pjauti nesunku, o sunku yra tai daryti paslapčia. Juk man tenka tokį darbą dirbti nemačiomis, kol niekas nemato, kol niekas nežino. Didelė bauda grėstų už tokį darbą, nenorėčiau jos. Taigi, vieną eglę pjoviau gana ilgai, kol pagaliau ji dunkstelėjo prie mano kojų. Jaučiau savotišką pasitenkinimą, bet dar reikėjo kai ko. Dar turėjau sugalvoti, kaip ją parsitempti namo. Pirmiausiai teko ją supjaustyti į gabalus, nes tik taip pastaroji gali keliauti sutilpusi į mano automobilį.

Medienos apdirbimas

Kai parsivežiau, pjausčiau į lentas. Kitaip šis darbas vadinamas tekinimu. Kai atsiranda lentos, tu jau gali pradėti darytis kažkokias detales. Negalvokite, kad aš darau tokias detales, kokios būtų bjaurios ir grubios. Moku dirbti gražiai ir subtiliai. Būtų buvę šaunu nusikirsti itin storą medį, iš kurio iškart galėčiau išpjauti vienalytę lentą, kuri ir taptų durimis. Tačiau kai pats eini kirsti eglės, tai tikėtina, kad tokio medžio nenusikirsi. Dėl to man teko apsiriboti durų gamyba iš dviejų gana plačių lentų. Jeigu pasidairysite po butus, pamatysite, kad durų būna įvairių. Vertingiausios visada tos, kurios padarytos iš karto, iš vieno gražaus medienos luito. Tačiau gali būti ir kitokių medžio gabalų. Dar būna ir tokių dekoratyvinių durelių, kurios pagaminamos iš daug skirtingų medienos gabalėlių. Man svarbu, kad namai būtų gražūs jaukūs, kad spinduliuotų malonia dvasia, kad kiekvienas norėtų pro tas duris užeiti ir pasivaišinti puodeliu arbatos.

Palikite atsiliepimą