Naujamiestis – kaip Amerikos Brooklynas

Pastaruoju metu gyvybė Naujamiestyje jau pasiekusi kone savo sujudimo viršūnė. Čia nuolat vaikšto jauni žmonės ir dairosi naujų butų, o Naujamiescioaleja statybos vyksta pilnu tempu. Statosi nauji puikūs daugiaaukščiai su autentiškais ir visus žmogaus poreikius atitinkančiais butais, taip pat visa tai įsitaiso unikalioje aplinkoje, kur yra ir netradicinės architektūros, didžiulių klasikinių pastatų. Tereikia pereiti Basanavičiaus gatve ir pasijusite kaip kostiuminėje barokinėje dramoje. O štai eidami kitu rajonu – jau jausitės kaip Berlyne, kur tarp gyvenamųjų namų lenda statybos ir keisti industriniai fabrikai. Neatsitiktinai ir pramogų centras bei koncertų vieta pavadinta „menųfabriku“. Žodžiu, gyvenimas Naujamiestyje yra gyvas ir labai įdomus.

Primena procesus Brukline

Nors iš pirmo žvilgsnio pasidairius Naujamiestyje nieku gyvu jis neprimintų Amerikos, tačiau teoriškai žvelgiant į rajono suklestėjimo etapus būtų galima palyginti su Bruklinu. Prestižiniu centriniu Amerikos rajonu laikomas Manhetenas, vienas jo galas sujungtas su Bruklinu, ir snobams ten kraustytis iš Manheteno būtų pažeminimas. Brukline dažnai gyvena įvairūs emigrantai, yra kvartalų, kur visi kalba tik, pavyzdžiui, lenkiškai. Tačiau pastaruosius 10 – 5 metus sakoma, kad „Bruklinas yra naujasis Manhetenas“.Tai rodo, kad ne reali geografinė padėtis, ne architektūra, ne reljefas ir tikroji rajono išvaizda lemia rajono madingumą ir suklestėjimą, o tik pačių žmonių susitarimai. Kada jie nusprendžia, jog rajonas turi būti laikomas prestižiniu, tada jis tokiu ir tampa. Šiek tiek panašu ir į Naujamiesčio istoriją, mat prieš 10 – 15 metų žmonės kraustysi į centrą, ir tas centras buvo suvokiamas iki Naujamiesčio ribos ir geriau šiek tiek toliau nuo stoties. Šiuo metu, kai ir Stoties rajonas išgyvena tikrą Renesansą, negalėtumėte net įsivaizduoti, kad Naujamiestis kažkada nebuvo prestižinis. Taigi, jo istorija šiek tiek panaši ir į Manheteno.

Kiti lygina su Berlynu

Kai Naujamiestis palyginamas su Berlynu, tiesos tokiame palyginime irgi galima įžvelgti. Juk Berlynas – industrinis rajoninis miestas, tokiu tapęs ir per jo atskirtį. Tačiau dabar jame renkasi madingiausi europiečiai. Jis neturi konkretaus centro, ir visur vyksta kultūriniai virsmai. Panašiai yra ir Naujamiestyje, kur verda kultūra tarp gamyklų.

Patrauklu jaunoms poroms

Naujamiesčio vertę suvokė investuotojai, tad ten nuolat dabar statomi nauji namai, galima įsigyti puikius butus. Naujamiestis atrodo labai patraukli vieta jaunoms šeimoms, norinčioms gyventi centre ir unikaliame, gerą vardą turinčiame rajone, norintiems turėti gerą kaimynystę.

Palikite atsiliepimą