Sutinkate su teiginiu, kad kiekviena sena ir gerokai nudėvėta sofa kažkada buvo nauja ir patraukli? Tam, kad Jūsų minkšti baldai kuo ilgiau tarnautų ir džiugintu savo pirmine išvaizda, pasinaudokite profesionalų patarimais.
Taigi. Galų gale Jūs apsisprendėte įsigyti naują Jums patikusį minkštą komplektą ar sofą. Sudie seniems, praradusiems savo ankstesnį patrauklumą minkštiems baldams.
Nuo šiuol Jūsų svetainę ir vėl puoš vienas iš tokių gražuolių, minkštų baldų modelių, kaip šie.
Tik įsivaizduokite kiek patogesni bus Jūsų vakarai su tokia sofa. Kaip komfortabiliai galėsite įsitaisyti skaitant knygą ar žiūrint įdomų filmą.
Tačiau nepasiduokite šiai saldžiai eurorijai. Nepamirškite, kad be nuolatinės tinkamos priežiūros kad ir geriausi, gražiausi minkšti baldai netrukus gali mažai kuom skirtis nuo senųjų, kuriais ką tik atsikratėte.
Būtent tam, kad Jūsų sofa ilgus metus išlaikytų savo pradinę patrauklę išvaizdą Jūs privalote laikytis šių taisyklių.
1. Minkštus baldus naudokite pagal paskirtį!
Sakote skamba banaliai? Tiesiog prisiminkite, kad minkšti baldai iš tiesų skirti tik tam tikrom ribotom funkcijom atlikti. Faktiškai jų vienintelė paskirtis – patogus sėdėjimas, na ir aišku gulėjimas. Todėl pagalvokite kiek žalos savo nepigiam pirkiniui Jūs galite pridaryti jeigu ant jo šokinėja vaikai, ant jo valgoma, iškrenta riebus maistas, išsipila gėrimai ir panašiai, panašiai. Supratote mintį?
Jokie baldai, pasikartosime, jokie minkšti baldai nėra pritaikyti atlaikyti visus šiuos ir daugelį kitų neigiamą poveikį turinčių veiksnių.
Taip pat prisiminkite, priešingai nei priimta manyti, sofos porankiai ir nugara nėra skirti žmogaus sveriančio tarkime 50 arba 100 kilogramų atsisėdimui. Užtikriname, netgi pačios kokybiškiausios minkštų baldų konstrukcijos gali neatlaikyti tokių nenumatytų joms krūvių.
2. Taisyklingai naudokite išlankstomus mechanizmus
Minkšti baldai su miegamu mechanizmu bene patys populiariausi pirkėjų tarpe. Tačiau išskleidžiami mechanizmai – viena dažniausiai sugadinamų minkštų baldų dalių.
Dažnai žmonės nesusimąsto kodėl taip nutinka.
Be abejo yra net keletas sofų su išlankstymu/atsidaromu mechanizmu variantų, tačiau visi jie turi keletą bendrų ekspluatacinių reiklavimų, kurių nesilaikymas gali ženkliai sumažinti sofos kokybiškumo laikotarpį.
a) Prieš suskleidžiant miegamos lovos konstrukciją būtinai visuomet nuimkite patalynę ir pagalves.
b) Laikas nuo laiko specialiais raktais kiek suveržkite išskleidimo mechanizmo dalis, taip pat jas sutepkite.
c) Niekuomet nenaudokite pernelyg daug jėgos tam, kad sudėtumėte ar išskleistumėte sofą. Jeigu tik sofos išskleidimas reikalauja ypatingų pastangų – visų pirma patikrinkite mechanizmo būklę. Sofos išskleidimas ir sulankstymas privalo būti gana paprastas ir lengvas, nebent baldas būtų visiškai naujas.
d) Laikykitės maksimalaus svorio rekomendacijų. Turėkite omenyje, kad vidutinė sofa lova skirta žmonėms sveriantiems vidutiniškai ne daugiau 120 kilogramų. Tai yra dvigulė sofa lova atlaiko iki 240 kilogramų. Daugiau informacijos šiuo klausimu pateikia atskiri, konkretūs gamintojai.
e) Pasirinkite kuo geresnį mechanizmą. Sofų lovų mechanizmai nesudarantys čiužinio viduryje sudurimų, daubų – patys geriausi. Šioje vietoje svarbu paminėti čiužinį. Atminkite, kad sofų lovų čiužiniai niekuomet nėra tokie aukšti kaip įprastų lovų, todėl geriausi minkšti baldai su miegamu mechanizmu yra komplektuojami su maždaug 11-12 cm aukščio čiužiniu.
3. Sistemingai valykite užvalkalus
Periodiškumas labai svarbus. Daugelis minkštų baldų gamintojų rekomenduoja baldus valyti bent jau kartą per mėnesį.
Sėdimas pagalves privalu išsiurbti, o galimai atsirandančias ant jų dėmes šalinti tuo pat metu, neatidėliotinai.
Taip pat gamintojai rekomenduoja retkarčiais skalbti užvalkalus, tačiau tik tuo atveju jeigu audinys yra pritaikytas būtent skalbimui. Atminkite, kad kai kuriuos audinius galima išvalyti tik sausu cheminiu būdu.
Minkštų baldų priežiūra privalo tapti neatsiejama namų tvarkymo rutinos dalimi, tuomet Jūsų sofa ilgą laiką Jus džiugins.
4. Svarbu nepersistengti
Kai kurie žmonės taip įnirtingai stengiasi palaikyti tvarką namuose, kad per dažnai siurbia ir kitaip valo minkštus baldus. Efektas gali gautis priešingas pageidaujamam. Per dažno valymo pasekoje gali būti pažeistas minkštų baldų užvalkalo audinys arba oda.
Jokiu būdu valymui negalima naudoti šepečių, kietesnių kempinių ir panašiai.
Labai svarbu suprasti, kad negalima naudoti ir pernelyg stiprių cheminių valiklių arba improvizuoti juos naudojant.
Ant minkštų baldų negalima leisti šokinėti gyvūnams, o dar baisiau, kad katės mėgsta į juos pasigalasti nagučius. Investavus į jaukų, minkštą ir patogų kampą tikrai nesinori, kad jis greitai būtų sugadintas.