Saugūs kompiuteriai: ką daryti, kad į juos nepatektų įsibrovėliai?

Dažnai per žinias išgirdę, kad sukčiai išviliojo pinigus iš dar vieno senolio, manome, kad tokioje situacijoje tikrai nepapultume į jų pinkles ir būtume itin budrūs. Deja, žmonės, norintys įsibrauti į jūsų asmeninius duomenis ar kitais būdais išvilioti pinigus, gali veikti įvairiausiais būdais, apie kuriuos nė nenutuokiate. Nors melagingi skambučiai telefonu vis dar populiarus būdas išvilioti pinigus, programavimo įgūdžių turintys ilgapirščiai rado naują ginklą, kuriuo gali veikti daug subtiliau. Tai – kompiuteriai. Nuo juose esančios informacijos apie jūsų slaptažodžius iki grasinimų, kad nesumokėjus išpirkos jūsų duomenys bus panaikinti amžiams… Kaip apsisaugoti?

Nesinaudokite viešuoju internetu

Būtų sunku įsivaizduoti bet kokią kasdienę veiklą, kuriai nereikėtų prieigos prie interneto. Todėl žmonės be galo džiaugiasi užėję į kavinę ar apsistoję viešbutyje, kuriame yra nemokama prieiga prie belaidžio interneto ryšio. Dažnai pasitaiko, kad tokio interneto ryšio tiekėjai nesirūpina jų kontrole. Tai reiškia, kad kompiuteriai, kuriais naudojamasi palaikant nepatikimą interneto ryšį, yra nesunkiai pasiekiami pašalinių asmenų, turinčių reikiamas programavimo žinias. Geriausias būdas to išvengti – naudoti nuosavą interneto ryšį. Jei neturite tokių galimybių, rekomenduojama tuo metu, kai naudojatės viešuoju internetu neprisijunginėti prie asmeninių paskyrų, ypač elektroninės bankininkystės. Taip sukčiai įsilauš į jūsų kompiuterį ir galės atlikti pinigines operacijas jūsų vardu.

Keiskite slaptažodžius

Kad kompiuteriai būtų maksimaliai apsaugoti nuo sukčių, padės nuolatinis slaptažodžių keitimas. Neretai atisitinka taip, kad programišiai įsilaužia į jūsų kompiuterius ir atseka naudojamus slaptažodžius įvairiose paskyrose. Taip galima negrįžtamai pakenkti turimiems duomenims, asmeniniai informacijai. Todėl kas keletą mėnesių keiskite savo slaptažodžius bei niekada nenaudokite vieno ir to paties slaptažodžio visoms paskyroms. Saugumo lygį pakels ir sudėtingesnis, įvairių simbolių bei skaičių turintis slaptažodis, kurį įsilaužėliams atsekti bus sudėtingiau.

Turėkite dokumentų kopijas

Nesvarbu, ar jūsų kompiuteriai tiesiog imtų ir vieną dieną sugestų, ar į jį įsilaužtų sukčiai, tokiais atvejais galite netekti visų jame esančių duomenų. Todėl vertėtų svarbią informaciją perkelti į kitas duomenų laikmenas. Tai gali būti atsarginis standusis diskas, debesų kompiuterija, atmintukas ar bet koks kitas patogus prietaisas, kuriame galėsite laikyti reikiamus failus.

Vienas atsiliepimas apie “Saugūs kompiuteriai: ką daryti, kad į juos nepatektų įsibrovėliai?

  1. Atsakymas paprastas- reikia naudoti antivirusines sistemas. Kartais net žinojimas, kaip elgtis, nepadės apsisaugoti nuo virusų ir įsibrovėlių, o antivirusinė sistema duoda tam garantiją.

Palikite atsiliepimą