Šių laikų jaunimas namų statyti neskuba

Veikiausiai mūsų tėčiai jau būdami 20 – ies projektavo savo ateities namą ir skubėjo namais aprūpinti šeimą. Tuo tarpu, paklausę dabartinio 20 – mečio, kas yra termovizija, kaip statyti namą, sužinosite, kad jis nieko apie tai nežino. Nežinos ir 25 – erių sulaukęs vyrukas, o ties 30 gal ir pradės kažkuo domėtis. Šių laikų jauni žmonės neskuba statytis namų ir kai kurie apskritai nutaria visą gyvenimą pragyventi nuomojame bute.

Y karta neskuba statytis namų

Kodėl jaunimas taip neskuba statytis namų? Ar juos gąsdina aukšti energinio sertifikavimo reikalavimai, namo pridavimas? Gana dažnai jauni žmonės namų nestato tiesiog todėl, kad šios kartos požymis nėra sėslumas. Jauni Y kartos atstovai nesiekia kuo labiau įsitvirtinti apvaliame rutulyje, pastatyti savo namą ar prigimdyti vaikų. Jie nori pirma atrasti save, daugiau keliauti, daugiau pagyventi laisvai. Daug ką daro ir nuvilnijusifeminizmo banga, kuri daugumai moterų suteikia kitokį mąstymą. Buvimas namų šeimininke ir vaikų auginimas dabar jau skamba kaip pažeminimas, todėl net ir sulaukus 30 – ies tokios moterys jaučiasi šiek tiek nuskriaustos, kai visgi išeina motinystės atostogų. Dabar daug kas nori daryti karjerą, save realizuoti kažką kita darant, negu vedant namų ūkį. Taip pat siekiama pamatyti kuo daugiau pasaulio, galimybes labai padidina ir internetas. Tačiau ar tai tikrai gerai? Ekonomistai jau kušdasi, kad vien dėl tokio šios kartos elgesio gerokai stoja is visos ekonomikos girnos.

Pataria daug ką padaryti iki 30 – ies

Psichologai pataria daug dalykų, kurie skamba kaip labai sudėtingi gyvenime, padaryti dar nesulaukus 30 – ies. Kol esi iki 30, jautiesi kupinas jėgų, ir tavo biologiniai laikrodžiai būtent tą ir sako: dar tu jaunas, stiprus, daug ką gali nuveikti, padaryti, tik nesėdėk rankų sudėjęs. Tačiau vis dėl to tenka pripažinti, kad toks elgesys turi eiti iš vidaus, žmonės patys turi norėti turėti vaikų, statyti namus, pirkti mašinas ir kitaip sėsliai gyventi. Jeigu ši karta, viską nukėlusi daug vėliau, paskui pajaus, kad susimovė, tikėtina, kad kitos kartos elgsis protingiau ir savo suaugusiųjų gyvenimą pradės kuo anksčiau. Kita vertus, neaiški politinė pasaulio padėtis taip pat kartaisrodo gąsdinančius signalus – jog ne visai aišku, kas laukia ateityje. Kartais namus statyti ir imti dideles paskolas žmonės vengia vien todėl, kad bijo, jog visa tai veliau praris karas.

Vienas atsiliepimas apie “Šių laikų jaunimas namų statyti neskuba

Palikite atsiliepimą