Riedučiai

Batai su ratais daugelio mėgstami. Važinėjimasis riedučiais tai ne tik puiki pramoga, bet ir sportas. Svarbu nestovėti vietoje, o judėti, nepakanka vien apsiauti. Važinėjantis ne ik treniruojami raumenys, bet ir teigiamai veikiamos emocijos. Įprastai gerėja nuotaika, sportas gryname ore kiekvienam naudingas. Riedučiai puikiai tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Galite numesti svorį, jei važinėsite reguliariai ir po kelis kilometrus. Galite sudeginti nemažai kalorijų, nuvažiavus šešiolika kilometrų atsikratysite šešių šimtų kalorijų. Tai prilygsta aerobikos treniruotei, dirba raumenys, kraujagyslių (širdies) sistema. Pasivažinėjimas riedučiais gali būti naudingas daugeliui. Krūvis tenka keliams, tačiau jis yra mažesnis, nei bėgiojant. Turintys stuburo problemų turėtų pasirinkti šią sporto šaką. Rieduciai puikiai tinka turintiems nemažą antsvorį. Pasirinkite pasivažinėjimą batais ant ratų, jei skundžiatės sąnariais.

Kaip pasirinkti tinkamiausius riedučius

Pradžia ne visada būna lengva, reikia priprasti prie batų ant ratukų. Retas pirmą kartą atsistojęs laisvai važiuoja ir viskas pavyksta iš karto, jums gali prireikti šiek tiek laiko. Pirmiausia rekomenduojama išsinuomoti riedučius. Galite pabandyti kelias rūšis, taip bus paprasčiau nuspręsti, kurie jums tinkamiausi. Šiandieną galima rasti įvairių riedučių, pardavėjai gali pasiūlyti įvairių modelių, gamintojų batų su ratukais. Svarbu pasirinkti tinkamą dydį, kadangi priešingu atveju gali būti nepatogu. Per dideli ar per maži batai gali trukdyti nevaržomai judėti, važiuodami jausitės nepatogiai. Riedučiai turėtų prisitaikyti prie kojos, turite jausti stabilumą. Pirkdami batus ant ratų pasimatuokite juos, jei yra galimybė. Elektroninėse parduotuvėse pirkdami, žinoma, negalėsite apsiauti, tačiau jei žinote savo dydį ir modelį, galite pirkti, nieko baisaus, kad nepavyks prieš tai pasimatuoti. Jei įsigijote netinkamus riedučius, juos galite pakeisti. Renkantis reikėtų atkreipti dėmesį į aprašymus, kurie pateikiami prie kiekvienų siūlomų batų ant ratų.

Važinėdami riedučiais galite susižeisti, turbūt, tai niekam ne paslaptis. Galite nukristi, ypač jei važinėti tik pradėjote. Rekomenduojama pasirūpinti apsaugomis, įsigykite šalmą, apsaugas alkūnėms, keliams, dubeniui. Svarbu pasirūpinti riešų apsauga, tam skirtos būna specialios priemonės. Traumų pasitaiko ne dažnai, tačiau pasitaiko, todėl reikėtų saugoti save ir nepamiršti atsargumo. Rekomenduojama pradžioje neskubėti ir gerai išmokti stabiliai stovėti su batais ant ratų. Nereikėtų važinėti greitai, kadangi galite nukristi ar nespėti sustoti. Nesudėtinga išmokti važinėti riedučiais, jei žiemą čiuožinėjate pačiūžomis, tai labai panašu. Batai ant ratų galima, teigti, jog tos pačios pačiūžos, tik vietoje dalies, kuri slysta ledu pritvirtinti ratukai.

Vienas atsiliepimas apie “Riedučiai

Palikite atsiliepimą