Kas gyvena senuose automobiliuose

Visada galima rasti tokią vietą, kur vyksta automobilių supirkimas Kaune, Vilniuje ar kokiame nors kitame gražiame Lietuvos mieste. Tačiau tas supirkimas nebūtinai jums taip patiks, kaip jis patinka ten nuolat gyvenantiems gyventojams. Kas jie tokie ir ką jie čia daro? Tai, pirmiausiai, mažieji gyvūnėliai, kurių pilnos teritorijos. Kol kažkas sako – superkame automobilius – kažkas kitas trina savo mažas letenėles ir džiaugiasi, kad galės apsigyventi tokioje vietoje.

Pelės ir žiurkės

Kas labiausiai mėgsta landžioti po purvinas vietas, su daug skylučių ir daug pastogės? Aišku, kad tai yra pelės. Kiekvienoje automobilių supirkimo aikštelėje, kur stovi metalo laužas, jūs tikrai rasite daugybę pelių. Kitaip nei aruode, čia joms bus ne taip lengva gyventi, nes truks maisto. Tačiau bent jau kitą kartą kai vešite savo automobilį priduoti ten, kur vyksta automobilių supirkimas Kaune, pagalvokite apie tai, kad gal ir neverta persistengti valant mašinos saloną. Gal ir verta išsiurbti kiekvieno trupinio ir kiekvieno kąsnio tada, kai ten gali atsirasti toks kąsnis, kurį mielai nugvelbtų kokia nors pelė. Taigi, jūs pats ir pati renkatės, kaip gyventi, tačiau pašerti mielas pelytes juk visada smagu.

Vabalai

Jie gyvena visada visur, kur yra ką graužti ar kame smagiai įsikurti. Daugiausiai jų rastume visai prie žemės, pirmame pastogės lygyje. Ten, kur susiliečia žemiausiai esančios mašinos su žemės paviršiuje. Tai idealios sąlygos visokioms žemėje gyvenantiems ir prieglobsčio ieškantiems vabalams ir kirminams veistis. O jeigu dar per atsitiktinumą čia nukrenta koks nors graužtas ar kitas organinės kilmės daiktas, ir jo nesuvalgo pelės, tai vabalams atsiveria tikras rojus.

Paukščiai

Tada, kai supresuoti seni automobilių kėbulai sustoja į dideles stirtas, į bokštus, atsiveria naujos galimybės tiems, kas iš tiesų mėgsta dangų. Paukščiams. Niekas kitas kaip paukščiai taip gerai neįvertins dangaus. Tik jie žino, kaip čia gera ir smagu lakstyti, skraidyti, čiulbėti, giedoti. Dangus yra gera erdvė, o joje irgi reikia prieglobsčio. Todėl paukščiai sulįs į senas mašinas kaip į kokius inkilus, ir jose galės smagiai tupėti. Tad kitą kartą, kai vaikščiosite po vietas, kur nėra žmonių ir augalų, ir kurias norėsite pavadinti negyvenamomis – gerai pagalvokite, ar jos tikrai tokios yra. Nes gali būti, kad jos visgi yra kur kas labiau gyvenamos negu tas daugiabutis Žirmūnuose, kuriame gyvenate.

Palikite atsiliepimą