Kaip įrengti kompaktišką vonios kambarį

Kai ponia Ramunė pasakė, kad vos 15 kvadratinių metrų bute ji įsirengs ir virtuvę, ir vonią, ir svetainę, ir miegamąjį, ne vienas pažįstamas kraipė galvas, stebėdamiesi, kaip galima tokioje mažoje erdvėje sutalpinti tiek daug funkcionalių kambarių. Ypač daug klausimų kėlė dvejonės, kaip galėtų būti sutalpinami vonios baldai, virtuvinė technika. Aišku, daug kas jau buvę matę kompaktiškus sprendimus, kai virtuvė būna sujungiama su svetaine. Tačiau ką daryti su vonios baldais, kaip įmanoma tokioje mažoje ervdėje viską sutalpinti? Lygiai po trijų mėnesių visiapžiūrinėjo naujai įrengtą ponios Ramunės butą ir grožėjosi nuostabiais interjero sprendimais iš http://domusgalerija.lt/. Pasirodo – viskas įmanoma. Butas buvo pilnai apstatytas, sutvarkytas ir parengtas gražiam gyvenimui.

Virtuvės ir svetainės santykis

Virtuvė, svetainė ir miegamasis tapo viena erdve. Nesunku įsivaizduoti, kaip tai nutiko. Svetainės baldai buvo parinkti daugiafunkciniai. Tarkime, sofa – lova. Nors prieš tai buvo svarstoma apie minkštą kampą, ant kurio taip pat galima gulėti, miegoti.

Taip pat toje pačioje erdvėje prie sienos įrengta ir virtuvės baldų, buitinės technikos štabas. Ten tilpo ir puikus šaldytuvas, ir visos spintelės, dujinė viryklė. Čia pastatyta net ir skalbimo mašina, nes vonios kambaryje ji netilpo. Taip kambarys tapo daugiafunkciniu.

Kompaktiška ir patogi vonia

Žinoma, daugiausiai aikčiojimų sulaukė vonios kambarys. Štai kokius paprastus sprendimus ponia Ramunė kartu su baldų kūrėjų pagalba pritaikė šiai erdvei:

  • Užuot stačius didelę vonią, buvo įrengtas dušas. Tačiau dušui net nebuvo daroma dušo kabina. Šie vonios baldai užima daug vietos, o ieškant kompaktiškiausio sprendimo, puikiai tinka ir pietietiškas vonios – dušo modelis. Betonuojant ir plytelėmis klojant grindis yra padaromas nuolydis ir kanalizacijos anga. Į ją nuteka visas vanduo. Pakabinamos dušo užuolaidos ir pats dušo mechanizmas ant sienos. Kai dušas naudojamas – jis tampa dušu, kai nenaudojamas – tai tiesiog neapkrautos vonios grindys.

  • Užuot stačius klozetą ir bidę, Ramunė sutaupė vietos pasirinkdama alternatyvą. Klozetas prisišliejo prie vakarinės vonios sienos. Ant jos buvo primontuotas nedidelis čiaupas su dušo galvute. Tad bidė funkciją atlieka jis, ir taip sutaupoma laiko.

  • Nebuvo nė vienos pastatomos spintelės (išskyros tą po kriaukle), daugiausiai lentynų ir pakabų buvo sukabinta ant sienų, naudojant praktiškas ir stilingas daiktų laikymo sistemas.

Apžiūrėję butą visi svečiai pasisėmė idėjų, kaip galima protingai ir kompaktiškai įsirengti minimalų butą.

Palikite atsiliepimą