Inovatyvi namų stebėjimo sistema

Siekiant maksimalaus namų saugumo, dažnai žmonės naudojasi įvairiomis apsaugos sistemomis. Tai būna ir apsaugos tarnyba, ir su ja susietas visas interaktyvus apsaugos priemonių tinklas. Jis saugo namus ir komercines patalpas. Kai kurie žmonės inovatyvią namų apsaugos sistemą pas save sudiegia ir dėl vadinamojo sportinio intereso: norisi, kad namuose būtų modernios technologijos, leidžiančios viską stebėti, nes tada jautiesi ne tik saugesnis, bet ir labai pažangus. Iš kokių komponentų susideda arba gali susidėti tokios apsaugos sistemos?

Dūmų signalizacija

Standartiškai dūmų signalizacija yra įrengimas, būtinas kiekvienai restorano virtuvei (ir, ne paslaptis, dėl to dažnai kyla daug netikro pavojaus). Tačiau namuose tai taip pat labai svarbus instaliacijos elementas. Pagrindinė žmonių daroma klaida – dūmų signalizaciją jie deda ten, kur mano, kad gali būti gaisro židiniai: virtuvėje, taip pat erdvėje, kur yra krosnis. Išties, nors ten ir gali būti gaisro židiniai, tačiau pirma pasirodo dūmai. Na o signalizacija būtent į juos visų pirma ir reaguoja. Koks viso to rezultatas? Matome, kaip vos prisvilus blynui, suveikia dūmų signalizacija, ima purkšti vandenį į žmones ir krėsti kitokias nepageidaujamas kvailystes. Tad iš tiesų dūmų signalizaciją reikėtų įrengti miegamuosiuose bei svetainėje.

Judesio detektoriai

Tai standartinės signalizacijos, kurios saugo namus, kai juose nieko nėra. Specialūs davikliai meta tam tikrus lazerinius tinklus. Tas tinklas negali būti pažeidžiamas – jeigu kas nors paliečia lazerį, fiksuojamas judesys ir dėl to signalizacija suveikia. Saugos tarnybos mato konkrečiai, kurioje namų vietoje kažkas vyksta ir kažkas lipa, eina, juda, dėl to ir skambindami iškart sako, kur yra pakitimai.

Stebėjimo kameros

Ši saugos priemonė paprastai praverčia jau „po visko“. Mat kameros nufilmuoti įrašai leidžia atskleisti, kad buvo įvykdytas kažkoks nusikaltimas, parodo kaltinamuosius. Tai padeda tyrimo eigai, tai labai dažnai leidžia ir surasti tuos, kurie yra atsakingi už tokius veiksmus.

Viskas viename ekrane

Tačiau, kai apsaugo suauga su pramoga, dažnai žmonės mėgsta turėti ir centrinę valdymo sistemą bei daug ekranų. Namo viduje būna speciali ekranų panetė ir per tuos ekranus galima būna matyti, kas vaikšto lauke, ką veikia. Tai būna daug ekranų vienoje vietoje.

Panikos mygtukas

Išskirtiniais atvejais namuose arba komercinėje patalpoje (dažniausiai – prekyboje) yra įrengiamas panikos mygtukas. Jis spaudžiamas tik pavojaus atvejais ir tą pačią akimirką nusiunčią saugos tarnybai pavojaus signalą, dėl to ji tuojau reaguoja bei atvažiuoja.

Palikite atsiliepimą