Baldai atskirai ir sujungtai svetainei

Kai kuriame svetainę, sujungtą su virtuve, mums ypatingai svarbu funkcionalūs svetainės baldai. Mat tokie baldai svetainei turi derėti ir su virtuvės paskirtimi. Kiek daugiau laisvės sau suteikiame, kai svetainę įrenginėjame atskirai. Kokie yra tie specifiniai baldai, skirti šioms dviejų tipų svetainėms?

Baldai sujungtai svetainei

Tad jeigu kuriame sujungtą su virtuve svetainę, ji iš dalies šiek tiek perims ir virtuvės interjerą. Tačiau pačių baldų pagalba reikės sukurti nematomą riboženklį. Paprastai labai gerai čia funkcionuoja tokie svetainės baldai kaip baras. Baro tipo stalas – spintelė gali skirti svetainę nuo menamos virtuvės. Tuomet jeigu reikės kažką pernešti į valgomąjį kaip svetainę, bus galima pirma dėti ant baro, o nuo jo perduoti lėkštes ant stalo. Baras dažnai derinamas prie virtuvės spintelių, tačiau jeigu apskritai mes matome, kad jau baldai yra sujungiami su svetaine, tai baras turės derėti ir prie svetainės. Geriausia, jeigu ta nematoma riba, kur jungiasi svetainė ir virtuvė, turėtų kažkokį švelnų, neryškų perėjimą, tarsi kokios vaivorykštės, tačiau kad visa erdvė nebūtų visiškai vienodo interjero. Tokioje svetainėje taip pat bus svarbu padėti ir didelį stalą, prie kurio būtų galima pietauti. Jeigu vietos nedaug, tai gali būti tas pats staliukas, kuris stovės ir prie minkštų baldų. Nors paprastai geriau, jeigu šis stalas būtų atskiras, aukštesnis ir su aukštomis kėdėmis. Jeigu nėra kur pastatyti tokį stalą, vietoje jo galima naudoti minėtąjį barą.

Baldai tik atskirai svetainei

O kokie baldai atsiranda svetainėje, kuri nesijungia su virtuve? Dažniausiai tokia svetainė turi tik savo laisvalaikio, poilsio zonos vaidmeny, todėl joje reikia mažiau praktinės paskirties baldų. Dėl to čia gali būti visiškai nevaržoma minkštų baldų laisvė, taip pat ir to staliuko, kuris šliesis prie minkšto baldo. Atskiroje svetainėje galima ieškoti, kur labiausiai norisi atkreipti dėmesį. Gal į dideles vitrinos tipo duris, išeinančias į balkoną arba lauko kiemą, o gal į kažkur kitur, kur gražu. Gal minkšta sofa ir sėdmaišiai bus akcentas, o gal prie lango stovintis fortepijonas.

Baldai, kurie tiks ir ten, ir ten, taip pat gali atsirasti tokioje svetainėje. Tačiau apskritai ta svetainė, kuri bus jungta su virtuve, reikalaus daugiau pastangų derinti šias dvi erdves, o svetainė, įkuriama atskirai, turės daugiau laisvės vaizduotei ir interjero sumanymams, lesi išradingiau komponuoti baldus.

Palikite atsiliepimą