Auto nuomos sąlygos

Jei jums prireikė automobilio, tačiau neturite iš ko jo pasiskolinti, bene geriausias sprendimas yra autonuoma. Pasinaudoję šia paslauga jūs galėsite išsirinkti sau tinkamiausią automobilį tam tikram laikotarpiui – parai, savaitei, ar net keliems mėnesiams. Šiuo metu rinkoje yra ne viena ir ne dvi automobilių nuomos paslaugas siūlančios įmonės, todėl pasirinkimas iš tiesų platus. Kaip bebūtų, visų įmonių siūlomos nuomos sąlygos šiek tiek skiriasi, todėl rekomenduojame atidžiai atsižvelgti į visus nuomos sutarties punktus prieš priimant sprendimą nuomotis automobilį.

Akivaizdu, jog norint naudotis autonuoma, turite būti sulaukęs pilnametystės ir turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Galbūt nustebsite, tačiau net ir būdami pilnamečiais ir turėdami vairuotojo pažymėjimą, automobilį išsinuomoti galėsite toli gražu ne visose auto nuomos įmonėse. Daugumoje iš jų minimalus nuomininko amžius turi būti 21 ar net 23 metai, o vairavimo stažas ne mažesnis nei 1 metai. Taip yra ne todėl, jog bendrovės nepasitiki Lietuvos jaunimu ir bijo jam patikėti savo automobilius. Paprasčiausiai, automobilių draudimo kainos ženkliai padidėja, jei yra suteikiama galimybė vairuoti automobilį ką tik pilnametystės sulaukusiems ir teises išsilaikiusiems asmenims.

Didesnė automobilio vertė – didesnis užstatas

Natūralu, jog nuomojantis automobilį, jūs turite suteikti bent kažkokį garantą nuomotojui dėl jo turto. Būtent todėl bene kiekviena autonuoma užsiimanti įmonė reikalauja, jog už nuomojamus automobilius būtų paliekamas piniginis užstatas. Užstato dydis priklauso nuo to, kokios vertės automobilį jūs nuomojatės ir gali svyruoti nuo 50 iki kelių tūkstančių eurų. Tai reiškia, jog norint išsinuomoti automobilį jums nepakaks turėti tik automobilio nuomos kainą apmokančius pinigus – teks pasirūpinti ir užstato pinigais.

Taip pat gana svarbus punktas, į kurį reikėtų atsižvelgti, tai automobilio vairuotojas. Dažniausiai nuomotą automobilį gali vairuoti tik tas asmuo, kuris pasirašė nuomos sutartį ir yra už jį atsakingas. Norint jog automobilį galėtų vairuoti kiti asmenys, reikia rašyti specialų prašymą ir gauti raštišką sutikimą iš nuomos bendrovės. Priešingu atveju, jei sutikimo neturėsite, o automobilį vairuos kitas asmuo, jums gali būti pritaikytos nuomos bendrovės numatytos nuobaudos. Patekus į eismo įvykį, kuomet už vairo sėdintis asmuo neturi teisės vairuoti išnuomoto automobilio, jums negalios draudimas.

Palikite atsiliepimą