Kuo dušo latakai skiriasi nuo dušo trapų ir ką verta rinktis?

Dušo latakaiDušo latakai ir dušo trapai yra viena svarbiausių tinkamai funkcionuojančio dušo sudedamųjų dalių, kuri užtikrina, kad vandens nubėgimo sistema veiktų sklandžiai ir be priekaištų. Kitaip sakant, prieš įrengdami dušą, visų pirma turėtumėte pagalvoti, ar montuosite dušo latakus ar trapus. Praktika rodo, kad šis klausimas kelia kur kas daugiau galvos skausmo, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl norime trumpai aptarti, kuo skiriasi dušo latakai nuo dušo trapų ir ką vertėtų rinktis konkrečiu atveju.

Kada montuojami dušo latakai ir trapai?

Projektuojant vonios kambarį vis daugiau žmonių nori įsirengti dušo kabiną. Neretai dušas montuojamas net vietoje vonios. Keičiantis dizaino tendencijoms ir augant patogumo reikalavimams, dažniausiai atsisakoma dušo padėklo ar pakylos, t. y. dušas įrengiamas tiesiog ant grindų. Šiuo atveju svarbu užtikrinti, kad vanduo subėgtų į kanalizaciją ir nepratekėtų už dušo ribos, todėl ir yra įrengiami latakai arba trapai. Tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savų privalumų ir savų trūkumų, kuriuos turėtumėte racionaliai įvertinti.

Vandens nubėgimo sistemų skirtumai, jų privalumai ir trūkumai

Dušo trapai buvo vyraujantis sprendimas, montuojamas daugelyje vonios kambarių. Taip visų pirma buvo dėl to, kad latakai Lietuvoje pasirodė sąlyginai neseniai. Nors trapas puikiai surenka vandenį, jis negali užtikrinti tokio produktyvumo, kokį siūlo modernūs dušo latakai. Be to, latakai ne tik sugeria didesnį kiekį vandens, bet ir yra lengviau įrengiami bei valomi. Paprastai trapas rekomenduojamas ten, kur vandens surinkimo poreikis yra mažesnis, pvz., dažniausiai maudomasi vonioje, o dušas naudojamas sąlyginai retai. Vis dėlto, jei duše praleidžiate gana daug laiko ir turite ne vieną, o kelias dušo galvutes arba norite įsirengti lietaus efektą sukuriančią dušo galvą (iš kurios bėga didesnis kiekis vandens), dušo latakas yra neabejotinai optimalesnis pasirinkimas.

Svarbiausias dušo trapų privalumas yra tai, kad plačios jų pasirinkimo galimybės leidžia sukurti šiuolaikišką ir stilingą dušo zoną. Trapai taip pat rekomenduojami ten, kur planuojama rinktis nestandartinius dušo kabinos sprendimus. Be to, paprastai dušo trapai, lyginant su latakais, yra laikomi pigesniu sprendimu, tačiau, žinoma, viskas priklauso nuo pasirinkto modelio, taip pat ir įrengimo darbų. Beje, lengvas dušo latakų įrengimas yra laikomas svarbiausiu jų privalumu, kadangi grindyse nereikia formuoti nuolydžio iš keturių pusių, t. y. įrengiant dušo latakus, užtenka suformuoti nuolydį į vieną pusę. Kaip ir minėjome, dušo latakai yra linijinė sistema, kuri vandenį surenka per visą latako plotį, todėl šis sprendimas puikiai tinka ten, kur vandens surinko poreikis yra didesnis. Šiuolaikiniai latakai pasižymi itin patraukliu dizainu, turi kvapų užtvaras ir puikiai tinka kasdieniam naudojimui buityje.

Palikite atsiliepimą