Kai vaikas tampa nebe vienturčiu

Kaip atrodo vaikų gimtadieniai, kai sveikinamas vienturčio vaiko gimtadienis? Kaip atrodo jo dovanos, kaip atrodo svečiai? Viskas pas visus yra panašu – vienturčių vaikų gimtadieniai būna patys didžiausi ir įspūdingiausi. Ypač, jeigu tas vaikas yra dar visai mažas. Tėvams mažylis yra pats didžiausias turtas ir, net jeigu to ir nereikėtų, stengiamasi išpildyti visus jo norus. O kitiems, svečiams, tai taip pat – naujas į pasaulį atėjęs žmogus, visi supranta, kad svarbus tėvams. Juk į svečius pirmiausiai ateina svečiai tie, kurie turi ryšius su tėvais, tad ir sveikina, iš dalies, tėvus. O pas vaikus tikrieji draugai, savarankiškai rasti, į gimtadienius ima rinktis vėliau. O kas nutinka tada, kai atsiranda atras veikas šeimoje?

Vienturčio gimtadienis

Kaip jau sakėme, vienturtis visomis prasmėmis gauna daugiau dėmesio. Finansiškai tėvai būna geriau pasirengę pasveikinti, išlaikyti ir palepinti savo vienturtį vaiką. Taip pat ir svečiai, eidami į vaikų gimtadienį pas tam tikrus tėvelius tik kartą per metus, gali nupirkti geresnes dovanas. Kadangi šis vaikas iš esmės pakeitė tėvelių statusą iš tiesiog poros į šeimą, tai tam vaikui, kaip stebuklui, kaip lemiamam ženklui, kaip naujam žmogui, skiriamas labai didelis dėmesys.

Kitų vaikų gimtadieniai ir konkurencija

Tačiau saulėtos dienos ilgai nebūna – taip pasakytų kiekvienos šeimos vyriausias brolis ar sesuo. Nes juk tik gimus jo ar jos jaunesnei sesei ar broliui, viskas pasikeičia visiems tėvams. Iš mylimiausio mažylio staiga tampama vyresniu, iš kurio tikimasi daugiausiai atsakomybės. O naujagimis augdamas tos atsakomybės taip pat mokosi iš jam pavyzdžiu dažnai išstatomo brolio ar sesers. Tačiau tokių vaikų gimtadieniai jau būna ne tokie didingi, kaip vienturčių. Ekonomiškai tai kainuoja daugiau, be to, net ir per gimtadienį neįmanoma viso dėmesio atiduoti tik tam, kurio gimtadienis. Vis tiek norisi kažkiek palepinti ir kitą vaiką, juk paprastai mylimi jie būna visi, ir vyriausi, ir jauniausi. Taigi, su gimtadieniais, kaip ir su visu gyvenimu bei jo dalybomis, įvyksta tas pats. Tenka ir dalintis, ir pasitenkinti mažesniu, ir kartais pavydėti ar jausti nedidelę konkurenciją. Tai yra neišvengiama, taigi, taip ir turi būti. Tačiau nepaisant to, gimtadieniai vis tiek būna smagūs, nes vaikai greitai pripranta prie pokyčių. Taigi, visi vis tiek džiaugiasi, dalijasi dėmesio, dovanomis, tortu ir šypsenomis. Gimtadieniai visiems įsimena.

Palikite atsiliepimą