Dėl vairavimo klaidų samdo advokatus

Nors civilinis privalomas automobilio draudimas po eismo įvykio privalo atlyginti padarytą žalą, tačiau kartais tam, kad sudėtingi eismo atvejai būtų išspręsti, reikalinga net advokatai. Galima prieiti net prie labai sudėtingų bylų, kurios tęstųsi metų metus. Šį katą pasakojame apie Marijos (vardas pakeistas) atvejį, kai jai auto įvykis apvertė gyvenimą, ir dėl nuostolių atlyginimo buvo reikalingos ne tik rimtos teisininkų konsultacijos, bet ir dideli teismai.

Eismo įvykis

Kaip sako Marija, eismo įvykis buvo tiesiog atsitiktinumas, kuris galėjo atsitikti ir bet kam kitam, bet kur kitur. „Tuometu aš tiesiog vairavau namo vakare, žiemą. Gyvenau Vokietijoje, ir ten nors ir yra gerai išvystytas viešasis transportas, bet taip pat labai norisi ir pakeliauti pačiai su savo automobiliu. Kadangi esu gera vairuotoja, tai turbūt net ir Anglijoje galėčiau gerai vairuoti į tą priešingą pusę, man tai nekelia jokių sunkumų. Taigi, važiavau iš didesnio miesto, kur buvau apsipirkusi prekybos centre, su pilna bagažine maisto, ir pakeliui nutiko baisiausias dalykas mano gyvenime. Iš priekio staiga pamačiau šviesas ir supratau, kad dabar jau gal viskas. Kitas momentas buvo, kai aš atsibudau ligoninėje ir nesupratau, kas nutiko. Argi ne įdomu, kad kai žmogaus sąmonė atsijungia, gali nutikti begalės dalykų, ir tu nieko nesuprasi? Pas mane jau buvo atvykę iš Lietuvos vaikai, nes mane ilgai operavo, paskui aš po narkozės ilgai neatsibudau. Žodžiu, po to lemtingo susidūrimo praėjo daug laiko – beveik dvi paros, kai aš atplėšiau akis. Kas nutiko? Iš priekio atvažiavo girtas vairuotojas, išlėkęs į priešingą kelio juostą, ir suknežino mano mašiną ir mane“, – skaudų įvykį pamena moteris.

Teisiniai procesai

Nuo to laiko teisininkų konsultacijos jai jau tapo kasdienybe. Praėjo jau beveik dveji metai, pasikeitė su byla dirbantys advokatai. Jeigu iš pradžių byla buvo tiesiog vietinė, ir atrodė, kad už nuostolius sumokės kaltininko draudimas, vėliau paaiškėjo, kad viskas ne taip paprasta. Advokatai tą kabliuką žino nuo pradžių, tačiau vis tiek siekia bylą laimėti. Jeigu vairuotojas buvo neblaivus, vadinasi jis vykdė nusikalstamą veiką – vairavimą išgėrus. O už tai yra atskira bausmė. Tai nenurodo apskritai, kad jis tikrai buvo kaltas dėl auto įvykio, ir dėl to tenka aiškintis papildomai. Galiausiai, draudimas turi teisę nieko nesumokėti, o išsireikalauti iš kaltininko išmoką.

Palikite atsiliepimą